PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7681}

Moje noce są piękniejsze niż wasze dni

Mes nuits sont plus belles que vos jours
6,6 1 198
ocen
6,6 10 1 1198
6,8 4
oceny krytyków
Moje noce są piękniejsze niż wasze dni
powrót do forum filmu Moje noce są piękniejsze niż wasze dni

Sam nie wiem czemu, oczekiwałem niewiadomo jak wielkiego filmu, więc się zawiodłem. Ale film i tak jest naprawdę dobry, a mi się bardzo podobał.
Celowe ocieranie się o kicz, ciut groteski i oniryzmu, nieco ckliwego romansidła. Ale wszystko pod kontrolą.
Tym razem za cel, Żuławski obrał miłość i jej znaczenie dla życia człowieka, zwłaszcza dla tych ostatnich dni. Nieco subtelnie, ale i tak wariacko. Celowy bałagan ostatecznie ładnie łączy się w całość, ale sprawia jednak wrażenie nie do końca przemyślanego.
Troszkę eksperymentów, ale nie za dużo - krótkie ujęcia przeplatane z długimi, montaż szybki z montażem minimalnym, muzyka nagle przerywane jak w dziełach Godarda. Zdjęcia bardzo dobre, ale brakowało mi tego cudnego kadrowania znanego z wcześniejszych dzieł Żuławskiego.
Nieco erotyki - czasem spokojnej,symbolicznej wręcz, czasem niby mocniejszej. Kilka naprawdę pięknych scen. Specyficzny straceńczy romantyczny heroizm mówiący,że "najważniejsze to kochać", dzięki czemu "moje noce są piękniejsze niż wasze dni".

Marcineusz_Zet

hej.posiadasz napisy do tego filmu?

ocenił(a) film na 10
jestem_piatym_elementem

Dialogi są bardzo szybkie, najlepsze oko nie nadąży z czytaniem. Zdecydowanie wygodniej ogląda się ten film z lektorem, a najlepiej byłoby znać francuski.

ocenił(a) film na 2
JakbySieDalo

Wg.mnie to bardzo zły film.Wszystko wymieszane i przekombinowane.Nie ma warstwy filmu, nad którą mogłem się skupic,no,poza zjawiskowwą Zośką i za nią te dwie gwiazdki.2/10

ocenił(a) film na 9
esforty

To prawda, nie jest to najlepszy film Żuławskiego, ale tylko dwie gwiazdki?

ocenił(a) film na 6
esforty

no nie mów że nie podobała ci się naga młodziutka Sophie Marceau, w tym filmie jest najpiękniejsza na świecie, uważam że zasługuje na więcej niż 2 gwiazdki, a że dialogi - przecież to Żuławski, wiadomo że będzie bełkot, trzeba przyjąć że jest onirycznie i cieszyć oczy wg mnie:]

ocenił(a) film na 2
karuzo_3

Pewnie się narażam, ale co tam.
Najlepiej to urodę Marceau wykorzystano w ... Bondzie.
Ten ostatni film z nią (już nawet nie pamiętam tytułu,a nie chce szukać), tam gdzie występuje też Bellucci, to też złe kino.
Oj nie ma ona szczęścia do scenariuszy.

JakbySieDalo

witam serdecznie,czy ktos wie gdzie zdobyc ten film? doszly mnie sluchy ze jest to nie do znalezienia,nie wierze w to!moja znajoma ktora poleca mi ten film stracila wszelka nadzieje,a bardzo bardzo chcielibysmy to obejrzec!

muszeznalezctenfilm

Dwa lata minęły, nie wiem więc czy nadal szukacie filmu, ale jest w darmowej ofercie vod. Można obejrzeć z lektorem i legalnie.
Link: http://vod.pl/filmy/moje-noce-sa-piekniejsze-niz-wasze-dni/zf9bf

ocenił(a) film na 8
Marcineusz_Zet

Dużo w tym prawdy co piszesz. Film dwuznaczny: denerwujący, a zarazem wciągający. Ocierający się o kicz, a nawet o szczyptę genialności. I trudno powiedzieć co przeważa. Nietypowy i na pewno nie dla każdego. Bezustanne lawirowanie językiem przyprawia o mdłości, ale gdy się przywyknie już tak nie razi. Film momentami bawi, choć z założenia jest bardzo smutny. Tak jak te wszystkie postacie. A od strony technicznej... wydaje się być zwięzły i bardzo przemyślany. Zdecydowanie dzieło godne uwagi!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones